نرخ كرايه و حمل و نقل در سال ۱۳۹۶

نرخ كرايه و حمل و نقل در سال ۱۳۹۶

نرخ کرایه حمل ونقل عمومی باید ثابت بماند
عضو هیات رئیسه مجلس بیان اینکه نرخ کرایه حمل و نقل عمومی در سال جاری باید ثابت بماند، گفت: استفاده از وسایل حمل ونقل عمومی در پایتخت باید به مساله ای ملی و اجتماعی تبدیل شود.

محمدعلی وکیلی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره مخالفت فرمانداری تهران با افزایش نرخ کرایه ها با تاکید بر لزوم پرهیز از هر گونه افزایش نرخی، گفت: افزایش نرخ کرایه حمل ونقل عمومی متناقض با نهادینه سازی فرهنگ استفاده از وسایل حمل ونقل عمومی است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه افزایش نرخ کرایه حمل ونقل عمومی کاهش استفاده شهروندان از وسایل حمل ونقل عمومی و روی آوردن به سمت استفاده از خودروهای شخصی را به دنبال دارد، تصریح کرد: افزایش نرخ کرایه حمل ونقل عمومی به صلاح نیست و باید ثابت بماند.

استفاده از وسایل حمل ونقل عمومی در پایتخت باید به مساله ای ملی و اجتماعی تبدیل شود

وی با تاکید بر اینکه استفاده از وسایل حمل ونقل عمومی در پایتخت باید به مساله ای ملی و اجتماعی تبدیل شود، افزود: باید از افزایش بی رویه کرایه حمل و نقل پرهیز و حتی الامکان حمل و نقل عمومی را به صورت یارانه ای اداره کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: بهتر است در جهت کاهش آلایندگی هوای تهران حمل و نقل عمومی به صورت رایگان ارائه شده و دولت مابه التفاوت آن را در قالب یارانه بپردازد البته در جهت افزایش استفاده شهروندان از وسایل حمل و نقل عمومی فرهنگ سازی مناسبی باید از سوی رسانه ها انجام شود.

نتیجه اختلاف میان دولت و شهرداری افزایش استفاده از خودروهای شخصی است

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم، درباره بدهی دولت به شهرداری در حوزه حمل و نقل عمومی، گفت: بهتر است دولت و شهرداری این موضوع را هر چه سریع تر میان خود حل و فصل کنند زیرا نتیجه چنین اختلافاتی روی آوردن شهروندان به استفاده از خودروهای شخصی و افزایش آلایندگی هوای پایتخت است.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه بدهی دولت به شهرداری و همچنین اختلافات میان این دو دستگاه نباید باعث مغفول ماندن اصل هدف که عبارت از انتخاب راهبردی حمل و نقل عمومی به جای خودروهای شخصی است شود، تصریح کرد: استفاده از وسایل حمل ونقل عمومی باید به عنوان یک اولویت در دستور کار قرار گیرد در واقع اختلافات همیشگی میان دولت و شهرداری نباید بهانه ای برای بی توجهی به گسترش حمل و نقل عمومی شود.

تاريخ خبر : ۱۳۹۶/۰۱/۱۴

منبع : www.tbnak.ir

درباره نویسنده

مدیریت administrator

دیدگاه خود را وارد کنید.